Karin Rahm

Så tränar kändisarna

Det är inte bara vi vanliga dödliga som gillar att träna. Både Hollywoodkändisar och svenska stjärnor verkar hålla igång. Ja, i alla fall enligt deras instagramkonton. Se hur bland andra Marie Serneholt och Britney Spears håller kropparna i form.

Victoria Silvstedt tar trapporna istället för hissen. Foto: instagram victoriasilvstedt

Victoria Silvstedt tar trapporna istället för hissen. Foto: instagram victoriasilvstedt

Carina Berg gillar hiking Foto: instagram carinabergluuk

Carina Berg gillar hiking Foto: instagram carinabergluuk

Superheta Marie Serneholt gillar löpning. Foto: instagram marieserneholt

Superheta Marie Serneholt gillar löpning. Foto: instagram marieserneholt

Carolina Gynning svingar kettlebells. Foto: instagram misscarolinagynning

Carolina Gynning svingar kettlebells. Foto: instagram misscarolinagynning

Supermodellen Mini Andén hoppar studsmatta. Foto: instagram theminianden

Supermodellen Mini Andén hoppar studsmatta. Foto: instagram theminianden

Söta Tilde de Paula gillar att svettas. Foto: instagram tildedepaula

Söta Tilde de Paula gillar att svettas. Foto: instagram tildedepaula

Molly Sandén windsurfar... Foto: instagram m0llys

Molly Sandén windsurfar…
Foto: instagram m0llys

... med sin Danny. Foto: instagram dannysaucedo

… med sin Danny. Foto: instagram dannysaucedo

Laila Bagge kombinerar resor och hiking. Foto: instagram lailabagge

Laila Bagge kombinerar resor och hiking. Foto: instagram lailabagge

Kenzas visar på bra balans i en handstand. Foto: instagram kenzas

Kenza visar på bra balans i ett handstående. Foto: instagram kenzas

Isabella "Blondinbella" Löwengrip håller sig i form med powerwalks. Foto: instagram blondinbella

Isabella ”Blondinbella” Löwengrip håller sig i form med powerwalks. Foto: instagram blondinbella

Vanessa Hudgens tar en selfie efter yogan. Foto: instagram vanessahudgens

Vanessa Hudgens tar en selfie efter yogan. Foto: instagram vanessahudgens

Molly Sims tränar på Soulcycle Foto: instagram mollybsims

Molly Sims tränar på Soulcycle Foto: instagram mollybsims

Kelly Osborurne Foto: instagram kellyosbourne

Kelly Osbourne tränar med PT Foto: instagram kellyosbourne

Madonna tränar i kläder från Nike Pro Gear. Foto: instagram madonna

Madonna tränar i kläder från Nike Pro Gear. Foto: instagram madonna

Oprahhakar på hula hoop-trenden. Foto: instagram oprah

Oprah hakar på hula hoop-trenden. Foto: instagram oprah

Modellen Erin Heatherton väljer cykel. Foto: instagram erinheathertonlegit

Modellen Erin Heatherton väljer cykel. Foto: instagram erinheathertonlegit

Ashley Tisdale diggar gymmet. Foto: instagram ashleytisdale

Ashley Tisdale diggar gymmet. Foto: instagram ashleytisdale

Gisele Bündschen yogar tillsammans med dotter Vivian. Foto: instagram gisele

Gisele Bündschen yogar tillsammans med dotter Vivian. Foto: instagram gisele

Kelly Rowlandvisar starka abs i en sidoplanka. Foto: instagram Kelly Rowland

Kelly Rowland visar starka abs i en sidoplanka. Foto: instagram Kelly Rowland

Mena Suvari tar en grön drink efter träningen. Foto: instagram mena13suvari

Mena Suvari tar en grön drink efter träningen. Foto: instagram mena13suvari

Adrina Lima kör plankchallenge. Foto: instagram adrianalima

Adrina Lima kör plankchallenge. Foto: instagram adrianalima

Jessica Alba förenar sol och yoga. Foto: instagram jessicaalba

Jessica Alba förenar sol och yoga. Foto: instagram jessicaalba

MInka Kelly och Mandy Moore hikar tillsammans i Mali. Foto: instagram minkak

Minka Kelly och Mandy Moore hikar tillsammans i Malibu. Foto: instagram minkak

Gisele Bündchens dotter Vivian har redan fått goda vanor. Foto: instagram gisele

Gisele Bündchens dotter Vivian har redan fått goda vanor. Foto: instagram gisele

Bar Refaeli gillar träningn med TRX. Foto: instagram barrefaeli

Bar Refaeli gillar träninng med TRX. Foto: instagram barrefaeli

Jessica Simpson spelar tennis med sonen Ace. Foto: instagram jessicasimpson

Jessica Simpson spelar tennis med sonen Ace. Foto: instagram jessicasimpson

Box jumps och boxning är Brandys melodi. Foto: instagram 4everbrandy

Box jumps och boxning är Brandys melodi. Foto: instagram 4everbrandy

Lady Gaga träna hot yoga Foto: instagram ladygaga

Lady Gaga träna hot yoga Foto: instagram ladygaga

Gwyneth Paltrow vet hur viktigt det är att dricka ordentligt efter träningen. Foto: instagram gwynethpaltrov

Gwyneth Paltrow vet hur viktigt det är att dricka ordentligt efter träningen. Foto: instagram gwynethpaltrov

Rumer Willis danstränar.

Rumer Willis danstränar.

Gymmet är Bar Refaelis andra hem. Foto: instagram barrefaeli

Gymmet är Bar Refaelis andra hem. Foto: instagram barrefaeli

Christy Turlington är en erfaren yogautövare... Foto: instagram cturlington

Christy Turlington är en erfaren yogautövare…
Foto: instagram cturlington

... och springer mycket och långt. Foto: instagram cturlington

… och springer mycket och långt. Foto: instagram cturlington

Alessandra Ambrosio håller sig i form med yoga.

Alessandra Ambrosio håller sig i form med yoga.

Hilary Duff hittar rörelseglädje tillsammans med sin son. Foto: instagram hilaryduff

Hilary Duff hittar rörelseglädje tillsammans med sin son. Foto: instagram hilaryduff

Gisele gilla akroyoga. Foto: instagram gisele

Gisele gillar akroyoga. Foto: instagram gisele

Miley Cyrus stärker armar och core genom att paddla kajak. Foto: instagram mileycyrus

Miley Cyrus stärker armar och core genom att paddla kajak. Foto: instagram mileycyrus

Khloé Kardashian jobbar på sin berömda bakdel. Foto: instagram khloekardashian

Khloé Kardashian jobbar på sin berömda bakdel. Foto: instagram khloekardashian

Drew Berrymoe bangar inte gymmet. Foto: instagram drewbarrymore

Drew Barrymore bangar inte gymmet. Foto: instagram drewbarrymore

Skivstång på löarbandet är Ryan Phillippes hemlighet. Foto: instagram ryanphillippe

Skivstång på löparbandet är Ryan Phillippes hemlighet. Foto: instagram ryanphillippe

Beyonce tränar hårt för att behålla sina fantastiska kurvor. Foto: instagram beyonce

Beyonce tränar hårt för att behålla sina fantastiska kurvor. Foto: instagram beyonce

Britney tränar backbends. Foto: instagram britneyspears

Britney tränar backbends. Foto: instagram britneyspears

Ellie Goulding tränar i mössa. Foto: instagram elliegoulding

Ellie Goulding toppar träningsoutfiten med mössa. Foto: instagram elliegoulding

Kategori
Du kanske gillar